Samsung DeX może uwolnić się od kabli

Samsung pracuje nad bezprzewodową wersją DeX. Przekształcenie smartfona w komputer stanie się dzięki temu znacznie wygodniejsze.

Jednym z bardziej interesujących elementów wyposażenia Galaxy S8 była stacja dokująca DeX. Dzięki niej, użytkownik flagowca mógł zmienić go w praktycznie w stacjonarny komputer, co zdecydowanie ułatwiało wykorzystanie go do pracy.

W modelu Galaxy S9 stacja dokująca stała się całkowicie zbędna, gdyż wystarczy tylko użyć przejściówki z USB-C na HDMI, by podłączyć naszego smartfona do dużego ekranu. Wkrótce nawet ona nie będzie potrzebna, gdyż inżynierowie Samsunga pracują nad tym, by można by można było korzystać z DeX bezprzewodowo.

Z technicznego punktu widzenia stacja dokująca nie jest bowiem wcale potrzebna. Stworzono ją tylko dlatego, by chłodziła smartfon pracujący pod dużym obciążeniem. W S9 poprawiono chłodzenie, więc w tym modelu zrezygnowano już ze stacji, pozostawiając jedynie połączenie kablowe. Ono jednak wkrótce również może zniknąć, co sugeruje moderator oficjalnego forum producenta.

Nie wiadomo jednak kiedy nastąpi ta zmiana, gdyż inżynierowie najpierw będą musieli rozwiązać kilka problemów. Pierwszym jest większe zużycie energii, a drugim wytwarzanie ciepła, które wytwarza bezprzewodowy streaming wideo. Zapewne trzeba więc będzie nieco poczekać na tę zmianę.

DeX

Źródło: Samsung.com

You may also like...