Minecraft z grafiką 4K dopiero w 2018 roku

Microsoft potwierdził, że duża aktualizacja oprawy graficznej gry Minecraft, pojawi się dopiero w 2018 roku. Firma musi jeszcze nad nią popracować.

W czerwcu tego roku, koncern Microsoft, który przejął grę Minecraft poinformował o planach udostępnienia dużej aktualizacji podnoszącej rozdzielczość grafiki do 4K. Niestety fani tej popularnej produkcji, którą możecie zakupić w tym sklepie, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Początkowo aktualizacja miała pojawić się jesienią bieżącego roku, ale tak się nie stanie. Microsoft poinformował właśnie, że jej premiera została przesunięta na 2018 rok. Firma wyjaśnia, że trzeba jeszcze trochę włożyć nieco pracy w doszlifowanie nowego patcha i nie uda się go wydać w tym roku. Pakiet graficzny, trafi więc w ręce graczy później niż planowano.

Jest jeszcze jedna zła wiadomość. Firma potwierdziła również, że międzyplatformowa kompatybilność gry z konsolą Nintendo Switch, także została opóźniona. Przedstawiciele Microsoftu zapewniają, że chcą zapewnić graczom jak najlepsze doświadczenie, dlatego nowa wersja Minecrafta, na konsolę Nintendo pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Na tym się jeszcze złe wieści nie kończą. Opóźnienie dotyczy także dużej aktualizacji Update Aquatic. Jest to patch, który usprawni podwodne przygody. Aktualizacja wzbogaci wirtualne oceany o wraki okrętów do eksploracji, a delfiny, nowe gatunki ryb i koralowców, a także nową podwodną broń w postaci trójzęba. Patch ma także wprowadzić zmiany w zakresie podwodnej fizyki. On również pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Minecraft

Źródło: Minecraft.net

You may also like...