Opera proponuje alternatywę dla Safari

Dostępna na Androida przeglądarka Opera Touch, teraz pojawiła się również na iOS. Alternatywa dla Safari została zoptymalizowana do obsługi jedną dłonią.

Na rynku przeglądarek mobilnych króluje niewątpliwie Chrome, ale inne firmy starają się podebrać Google część rynku i proponują własne narzędzia do przeglądania stron. Jednym z nich jest nowa przeglądarka Opera Touch, która na początku roku wyszła na Androida. Teraz mogą z niej korzystać również użytkownicy platformy iOS.

W jaki sposób nowa aplikacja różni się od Safari, które jest standardowym narzędziem do przeglądania stron na iPhone’ach? Przede wszystkim funkcjonalnością. Została bowiem zoptymalizowana do obsługi jedną dłonią, co w przypadku dużych smartfonów takich jak iPhone XS Max, może być wielką zaletą. Obsługa takiego sprzętu jedną ręką nie jest zbyt łatwa i tutaj nowa przeglądarka może mieć spore pole do popisu.

Jej obsługa jest nie tylko wygodniejsza, ale też sprawniejsza w obsłudze. Na przykład aplikacja uruchamia funkcję wyszukiwania gdy uruchomimy klawiaturę, co oszczędza nieco czasu. Główne menu aplikacji zostało przeniesione na dół, co ułatwia dostęp do niego jedną dłonią. Oczywiście aplikacja potrafi synchronizować się z przeglądarką desktopową, więc możemy kontynuować czytanie strony, którą zaczęliśmy przeglądać na smartfonie.

Jeśli chcecie osobiście wypróbować nową przeglądarkę, zapraszam do App Store, gdzie możecie ją pobrać.

Opera Touch

Źródło: Itunes.apple.com

You may also like...