Starsze flagowce LG dostały upragnionego Androida

Użytkownicy LG V20 oraz LG G6 mogą już instalować na swych smartfonach system Android 8.0 Oreo. Nie jest to wprawdzie najnowsza jego wersja, ale dobre i to.

Użytkownicy smartfonów często narzekają, że producenci lekceważąco traktują kwestię aktualizacji do nowych wersji Androida. Często trzeba czekać miesiącami, a czasem nawet ponad rok, zanim producent zdecyduje się ją udostępnić. Niekiedy aktualizacja pojawia się dopiero gdy na rynku jest już nowa wersja systemu. Taką właśnie sytuację mamy w przypadku koncernu LG.

Koreański gigant udostępnił właśnie Androida 8.0 dla modeli LG G6 oraz LG V20. Pojawienie się aktualizacji to efekt nowej strategii zapowiedzianej kilka miesięcy temu, której celem jest przyspieszenie dystrybucji nowych wersji systemu. Firma zapowiedziała utworzenie specjalnego oddziału o nazwie Global Software Update Center, którego rolą jest skrócenie czasu oczekiwania na kolejne wersje Androida.

Aktualizacja pojawiła się najpierw na rodzimym rynku producenta, czyli w Korei Południowej. Trochę więc potrwa zanim będzie dostępna także w innych krajach. Po jej zainstalowaniu, użytkownicy wspomnianych smartfonów zyskają wiele nowych funkcji usprawniających działanie telefonów. Spora ich część związana jest z oprogramowaniem obsługującym aparaty fotograficzne i wprowadza do użytku sztuczną inteligencję usprawniającą ustawienia parametrów ekspozycji zdjęcia.

LG G6

Źródło: Androidcentral.com

You may also like...