Windows 8 póki co bez iTunes. Apple nie jest zainteresowane

Jeśli macie w domu iPhone’a, lub iPada, to nie instalujcie na pecetach systemu Windows 8. Na nowych okienkach nadal nie działa aplikacja iTunes i nie wiadomo kiedy będzie dostępna.

Windows 8 ponoć staje się coraz popularniejszy, a mimo to, jak dotąd nie ma aplikacji iTunes, pozwalającej obsługiwać sprzęt spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Co ciekawe, winowajcą nie jest w tym wypadku Microsoft, lecz samo Apple, które najwyraźniej nie jest tym zainteresowane.

Tami Reller, CFO Microsoftu potwierdził, że próbowano rozmawiać z Apple na temat stworzenia iTunes dla Windows 8, lecz kalifornijski koncern nie jest tym zainteresowany. Jest to dość zaskakujące, ale może to przemyślane działanie, które nie tylko ma na celu utrudnienie gigantowi z Redmond działania na rynku tabletów, lecz też wymuszenie na nim jakiś ustępstw.

Wiemy na pewno, że iTunes jest najchętniej wyszukiwaną aplikacją w Windows Store, więc nic dziwnego, że Microsoft chciałby ją mieć dla Windowsa 8, ponieważ byłoby to dla koncernu bardzo korzystne.

Źródło: Theverge.com

You may also like...