Pieluszka wyśle tweeta gdy trzeba ją zmienić

Opieka nad niemowlakiem to trudna sztuka, ale największym wyzwaniem jest konieczność zmiany pieluszek, zużywanych w błyskawicznym tempie. Trzeba więc pilnować, kiedy dziecko załatwiło swą potrzebę fizjologiczną i błyskawicznie reagować.

Pilnowanie to największa trudność, ale młodych rodziców może w tym wyręczyć technologia, a konkretnie produkt o nazwie Huggies TweetPee. Testowany w Brazylii gadżet jest połączeniem aplikacji na iPhone’a oraz specjalnego klipsa zawierającego czujnik wilgotności, który powiadomi rodzica przez telefon, że jego dziecko musi mieć zmienioną pieluchę.

Gdy czujnik wykryje wilgoć, aktywowana zostanie aplikacja, która zaćwierka do rodzica informując go o potrzebie zmiany pieluchy. Urządzenie dodatkowo liczy zużywane pieluchy, pozwalając rodzicom określić ile ich potrzebują np. na okres jednego dnia, lub całego tygodnia. Wówczas łatwiej będzie zrobić zapasy tak, by ich nie zabrakło.

TweetPee jest w fazie prototypu i obecnie poddawany jest testom w czterech rodzinach. Jednak Huggies zapewnia, że lipcu ilość testerów powinna wzrosnąć. Nie wiadomo jednak kiedy gadżet trafi do sprzedaży.

Źródło: Huggies.com

You may also like...