Liczba pobrań Facebook Home idzie w miliony

Facebook Home, nowa usługa udostępniona użytkownikom popularnego portalu społecznosciowego, okazała się strzałem w dziesiątkę. W zaledwie cztery tygodnie pobrano ją ponad milion razy.

Facebook oczywiście cieszy się z tak znakomitego wyniku i udostępnił sporą aktualizację. Patch poprawia kilka istotnych błędów, jak również ogólnie usprawnia działanie aplikacji. Oczywiście na tej jednej aktualizacji się nie skończy, gdyż Facebook planuje w nadchodzących miesiącach jeszcze kilka innych aktualizacji poprawiających funkcjonalność Facebook Home.

W przyszłości planowane jest też rozszerzenie liczby urządzeń korzystających z programu, ponieważ na razie wspierają go tylko cztery smartfony. Przynajmniej jeśli chodzi o oficjalną wersję, ponieważ w sieci krąży nieoficjalna wersja, którą pobrało już ponad 10,000 osób.

Facebook Home to niewątpliwie wielki sukces nie tylko w kwestii ilości pobranych aplikacji. Portal twierdzi, że program zmienia sposób w jaki ludzie korzystają z Facebooka. Dzięki łatwiejszemu dostępowi do portalu, jego użytkownicy logują się 25 procent częściej niż dotychczas. O tyle samo wzrosła też liczba dziennych komentarzy oraz lajków przy wiadomościach. Natomiast o 10 procent wzrosła liczba osób korzystających z chata.

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...