LG G7 z dedykowanym przyciskiem dla asystenta

Koreańskie źródła ujawniają nieco szczegółów technicznych nowego flagowca koncernu LG. Według ET News, model LG G7 dostanie nie tylko ekran z wcięciem w górnej części, ale także dedykowany przycisk do asystenta.

Galaxy S8 oraz S9 wyróżniają się z tłumu innych smartfonów jednym dość istotnym elementem. Posiadają bowiem specjalny przycisk służący do aktywacji głosowego asystenta. Wygląda na to, że ten element wyposażenia pojawi się niebawem także w innych urządzeniach. Jednym z nich będzie nadchodzący LG G7.

Koreańska witryna ET News ujawniła nieco szczegółów technicznych nadchodzącego sprzętu. Jeszcze do niedawna sugerowano, że produkt pojawi się w sklepach dopiero latem. Dziennikarze uważają jednak, że będzie go można kupić znacznie wcześniej. Ich zdaniem już pod koniec bieżącego miesiąca telefon zostanie oficjalnie zaprezentowany w Korei. Natomiast do sprzedaży trafi tam już w połowie maja.

Nowy sprzęt będzie mieć charakterystyczne wcięcie w górnej części ekranu, znane z iPhone’a X, w którym znajdą się sensory oraz przednia kamera. Telefon otrzyma też dedykowany przycisk do aktywacji Google Assistant, a także technologie wykorzystujące sztuczną inteligencję, jak Q Lens oraz Q Voice.

Mówi się także, że LG G7 nie będzie mieć na wyposażeniu wyświetlacza OLED. Producent chce bowiem nieco zredukować koszty produkcji sprzętu. Zastąpi go wyświetlaczem M+LCD, który ma większą jasność, a przy tym zużywa o 35% mniej energii. Dostanie także 6 GB RAM oraz procesor Snadragon 845.

Informacje o dacie premiery nie są rzecz jasna oficjalne, ale im szybciej nowy smartfon trafiłby do sprzedaży, tym miałby mocniejszą pozycję na rynku. Wkrótce więc przekonamy się na ile prawdziwe są te doniesienia.

LG G7

Źródło: Etnews.com

You may also like...