Fortnite iOS dostępne dla wszystkich

Epic Games zrezygnowało z zaproszeń zapewniających dostęp do mobilnej wersji gry Fortnite na platformę iOS. Od teraz posiadacz iPhone’a lub iPada może ten tytuł w wersji beta, pobrać w dowolnej chwili.

Kilka dni temu Epic Games postanowiło zawalczyć o użytkowników mobilnych i popularną grę Fortnite przeniosło na smartfony. Na razie beta znanej produkcji dostępna jest tylko na platformę iOS i jeszcze do niedawna aby w nią zagrać, potrzebowaliśmy zaproszenia, które rozdawano co jakiś czas.

Teraz jednak ta niedogodność została całkowicie zlikwidowana i nie musimy już czekać aż takowe zaproszenie otrzymamy. Użytkownik sprzętu Apple betę tejże gry może teraz pobrać w dowolnej chwili. Oczywiście nie wszyscy mogą to zrobić, gdyż nie każdy sprzęt jest z nią kompatybilny. Do działania wymaga ona takich smartfonów jak: iPhone SE, 6S, 7, 8 oraz iPhone X. Można też zagrać w nią na tabletach iPad Mini 4, Air 2, iPad 2017 oraz Pro. Wymagany jest również najnowszy system iOS 11. Dodam, że mobilna wersja gry jest niemalże identyczna z tym co znamy z pecetów. Oferuje więc taką samą mechanikę gry, łącznie z dużym arsenałem broni, mapami oraz innymi elementami.

Niestety posiadacze urządzeń z Androidem nadal nie wiedzą kiedy otrzymają własną wersję gry. Epic Games wciąż jej oficjalnie nie zapowiedział i być może długo tego nie zrobi. Niedawno szef studia poinformował, że ta wersja nie jest dla firmy priorytetem. A jeśli chcielibyście przetestować tytuł w wersji pecetowej, to w atrakcyjnej cenie kupicie go w tym sklepie.

Fortnite

Źródło: Twitter.com

You may also like...