LG Kizon – dziecięcy lokalizator GPS

Czasy są takie, że dzieci narażone są na różne niebezpieczeństwa, więc rodzice szukają różnych sposobów na to, by wiedzieć gdzie się w danej chwili znajdują. Jedną z ciekawszch nowinek technologicznych jest LG Kizon.

Moda na smartwatche staje się coraz popularniejsza, więc producenci zegarków projektują także modele stworzone specjalnie dla najmłodszych. Takim jest LG Kizon koreańskiego giganta, który wygląda ładnie i kolorowo, czyli dokładnie tak, by zachęcić dziecko do jego noszenia, a dostępny jest w wariantach przeznaczonych dla chłopca oraz dziewczynki.Nie jest to jednak typowy smartwatch, gdyż brakuje w nim wyświetlacza. Urządzenie posiada natomiast pojedynczy przycisk oraz wbudowany mikrofon i służy połączenia się z wcześniej zdefiniowanym numerem telefonu, czyli w tym wypadku z telefonem rodziców, którzy w ten sposób mogą komunikować się z dzieckiem. Numer oczywiście można zmienić przy pomocy dołączonej aplikacji na smartfona, w razie gdyby zaszła konieczność porozmawiania np. z opiekunką. Najbardziej przydatnym elementem jest jednak wbudowany lokalizator GPS, który na bieżąco dostarcza nam informacji o aktualnej pozycji dziecka, a robi to za pośrednictwem WiFi.

Zegarek posiada 400 mAh baterię, która wystarcza na około 36 godzin pracy. Gdy akumulator będzie miał tylko 25 procent naładowania, do rodziców zostanie wysłane powiadomienie o konieczności jego naładowania.

LG Kizon już niebawem trafi do sprzedaży i jestem przekonany, że rodzice chętnie się nim zainteresują.

Źródło: Cnet.com

You may also like...