LG opatentowało laptop z dwoma wielofunkcyjnymi touchpadami

LG ciekawy pomysł na usprawnienie laptopów. Firma opatentowała laptop wyposażony w dwa wielofunkcyjne touchpady zlokalizowane po obu stronach klawiatury.

Każdy laptop posiada na wyposażeniu touchpad pełniący funkcję myszki i ułatwiający obsługę komputera. Firma LG uważa jednak, że ten element można jeszcze udoskonalić, by oferował użytkownikom znacznie większą funkcjonalność. Pokazała więc nowy patent, który zakłada wyposażenie laptopa w aż dwa gładziki.

Touchpady znajdują się po obu stronach klawiatury i są wielofunkcyjne. Nie mamy tu bowiem do czynienia ze zwykłymi gładzikami, lecz ekranami dotykowymi, które mogą mieć różne funkcje w zależności od potrzeb. W ten sposób mogą np., stać się klawiaturą numeryczną, ale też umożliwią regulację dźwięku, jasności ekranu itp. Można też wyświetlać na nich dodatkowe litery, znaki albo ikony. Aby uprościć korzystanie z tych elementów, jeden ekran może służyć jako typowy gładzik, natomiast drugi zmienia się w klawiaturę numeryczną.

laptop

Na dołączonych do panelu szkicach widać również, że klawiatura jest mniejsza niż w standardowych laptopach, co pozostawia wiele pustego miejsca. Producent może więc wykorzystać je na różny sposób, np., instalując mocniejsze głośniki, czy też dodając dodatkowy wyświetlacz wspierający rysik. Taki ekran przydałby się artystom oraz projektantom.

laptop

Zaprezentowany przez producenta patent wcale nie oznacza, że taki laptop wkrótce pojawi się na rynku. Koreańska marka pokazała jedynie jedną z wielu koncepcji i nie ma pewności, że kiedykolwiek zdecyduje się ją zrealizować.

Źródło

You may also like...