Netflix na smartfonach Pixel nadal w 540p; Google wciąż nie rozwiązało probelmu

Użytkownicy smartfonów Pixel nadal mają problem z korzystaniem z platformy Netflix. Z powodu buga nie mogą bowiem oglądać filmów w rozdzielczości wyższej niż 540p, choć Google osiem miesięcy temu obiecało poprawkę.

Netflix od dawna dostępny jest na smartfony z Androidem, umożliwiając użytkownikom oglądanie filmów i seriali w wybranej przez siebie rozdzielczości. Okazuje się jednak, że swoboda wyboru jakości prezentowanych treści nie jest dostępna dla wszystkich modeli. Z powodu buga w oprogramowaniu, od wielu miesięcy nie mogą z niej korzystać posiadacze smartfonów z rodziny Pixel.

Posiadacze tych smartfonów od dawna skarżą się na brak możliwości streamingu filmów z tej platformy w rozdzielczości wyższej niż 540p. Problem obejmuje sporo modeli amerykańskiego producenta, począwszy od Pixel 3, jednak wciąż nie udało się go rozwiązać.

W kwietniu Google potwierdziło wprawdzie istnienie problemu zapewniając, iż pracuje nad aktualizacją. Od tego czasu minęło jednak osiem miesięcy, lecz po aktualizacji wciąż nie ma śladu. I to mimo tego, że coraz więcej osób na niego się skarży.

Nie wiadomo co jest przyczyną tej sytuacji, ale dla niektórych użytkowników certyfikacja Widevine spadła do poziomu L3. Oznacza on, że Netflix może być na takich urządzeniach odtwarzany tylko w jakości 540p.

Na razie nie ma rozwiązania tego problemu. Posiadacze smartfonów Pixel muszą więc naciskać na koncern, by jak najszybciej udostępnił obiecaną aktualizację.

Netflix

Źródło

You may also like...