LG ma pomysł na obniżenie ceny składanych smartfonów

LG zaprezentowało nowy patent, który może pomóc znacznie obniżyć koszty produkcji składanych smartfonów. Firma chce wykorzystać w tym celu dwa oddzielne ekrany.

Samsung, który zapoczątkował modę na składane smartfony, zachęcił do ich projektowania także inne firmy. Z miesiąca na miesiąc wydłuża się więc lista producentów, którzy planują stworzenie takiego urządzenia. Wkrótce być może znajdziemy na niej także Lenovo, które chce wskrzesić model Motorola RAZR, przekształcając go w urządzenie ze składanym ekranem.

Również LG pracuje nad własnym projektem składanego telefonu, który może jednak sprawić, że staną się one znacznie bardziej dostępne. Jak wiemy, zastosowana technologia powoduje, że taki sprzęt jest drogi w produkcji, co przekłada się na wysoką cenę końcową. Samsung Galaxy Fold może więc kosztować ponad 1500 dolarów, a inne prawdopodobnie będą jeszcze droższe. Wszystko z powodu elastycznego wyświetlacza, który jest skomplikowany i drogi w produkcji. LG wpadło więc na pomysł pozbycia się tego kosztownego elementu, bez utraty funkcjonalności samego sprzętu.

W sieci pojawił się właśnie nowy patent, który przedstawia bardzo interesującą koncepcję. Zakłada zastosowanie dwóch oddzielnych wyświetlaczy, zamiast jednego elastycznego. Dwa panele o przekątnej 3-cali, po złożeniu dałyby jeden 7-calowy ekran. Co prawda taka koncepcja wymagałaby uwzględnienia kosztów dodatkowego wyświetlacza, ale byłby to ułamek ceny elastycznego panelu.

Pomysł przedstawiony w patencie LG wcale nie jest nowy i był stosowany już wcześniej. Wykorzystano go m.in., w modelu ZTE Axon M, który do sprzedaży trafił w 2017 roku. Znajdziemy go także w Sony Tablet P i Kyocera Echo z 2011 roku. Wszystkie te urządzenia posiadają jednak ekrany z ramkami, co niszczy iluzję jednego wyświetlacza. Patent LG byłyby więc w tej kwestii znacznie lepszy.

Naturalnie musimy pamiętać, że jest to tylko patent. Jeśli jednak sam pomysł się przyjmie, to być może obniży koszty produkcji składanych smartfonów, czyniąc te urządzenia bardziej przystępnymi.

składanych smartfonów

Źródło: News.naver.com

You may also like...