Motorola RAZR powróci wkrótce jako składany smartfon

Według dziennikarzy Wall Street Journal istnieje spora szansa na powrót kultowego modelu Motorola RAZR. Nie będzie to jednak telefon, lecz składany smartfon.

Kilkanaście lat temu pojawił się na rynku nowoczesny telefon o bardzo odważnym wzornictwie, mianowicie Motorola RAZR. Produkt błyskawicznie zdobył popularność i przyniósł Motoroli niemałe pieniądze. A był oferowany w różnych wariantach oraz wersjach kolorystycznych.

Chiński koncern Lenovo, do którego od kilku lat należy Motorola, zastanawia się nad wskrzeszeniem nowego sprzętu. Jak wynika z doniesień dziennikarzy Wall Street Journal, Motorola RAZR pojawi się wkrótce w całkowicie nowej wersji. Oczywiście nie będzie to telefon komórkowy, gdyż moda na te urządzenia dawno minęła. Pod znaną nazwą będzie się natomiast krył składany smartfon.

Dziennikarze twierdzą, że firma już od pewnego czasu pracuje nad nowym sprzętem. Obecnie produkt on na etapie testów, co oznacza że prace są już bardzo zaawansowane. Nieoficjalnie mówi się, że nowy model będzie oferowany za kwotę około 1500 dolarów, zaś do sprzedaży trafi już w przyszłym miesiącu. Każdy kto zechce go kupić, może jednak mieć z tym pewien problem. Lenovo planuje bowiem wyprodukować jedynie 200 tys. egzemplarzy. Poza tym smartfon dostaniemy tylko w Stanach Zjednoczonych i wyłącznie w salonach sieci Verizon.

Szczegóły techniczne nowego produktu powinniśmy poznać już podczas targów Mobile World Congress 2019, które odbędą się w Barcelonie. Jego porównanie z konkurencyjnym Samsungiem Galaxy Fold, będzie niewątpliwie niezwykle interesujące. Oba smartfony mają bowiem mieć zbliżoną cenę, więc różnić będą je jedynie wyposażenie oraz funkcjonalność. Dodam, że produkt koreańskiej marki poznamy 20 lutego.

Motorola RAZR

Źródło: WSJ.com

You may also like...