To koniec mobilnej gry opartej na serialu Westworld

Bethesda wygrała walkę z firmą Behavior Interactive, odpowiedzialną za oficjalną grę mobilną opartą na serialu Westworld. Tytuł zostanie wkrótce zamknięty.

Latem zeszłego roku, na fali popularności serialu Westworld, pojawiła się na rynku oficjalna gra mobilna wydana przez Warner Bros. Interactive. Produkcja stworzona przez studio Behavior Interactive, bardzo szybko wzbudziła wściekłość firmy Bethesda, która uznała ją za kopię gry Fallout Shelter.

Studio znane m.in., z Fallouta 76 twierdziło, że Behavior Interactive skopiowało Fallout Shelter niemal w całości. Wykorzystało ten sam styl artystyczny, animacje oraz wiele innych elementów. A dodać należy, że Behavior Interactive pracowało również przy Fallout Shelter, więc według Bethesdy stworzenie kopii wspomnianej produkcji, nie było dla studia trudne.

Sprawa szybko trafiła do sądu, gdzie ciągnęła się przez wiele miesięcy. Spór został właśnie zakończony, choć ze sposobu w jaki to zrobiono, na pewno nie ucieszą się fani gry. Warner Bros. Interactive zawarło bowiem ugodę z Bethesdą. Jej szczegółów wprawdzie nie ujawniono. Nieoficjalnie mówi się jednak, że na mocy tejże umowy Bethesda wycofa z sądu pozew. Natomiast wydawca Westworld zakończy działanie gry.

Każdy kto zdążył już zainstalować Westworld, będzie mógł bawić się jedynie do 16 marca tego roku. Gracze otrzymali już odpowiedni komunikat, który informuje o wyłączeniu tytułu. Nie jest on już dłużej dostępny w oficjalnych sklepach Apple Store oraz Google Play Store.

Westworld

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...