Spotify Kids daje rodzicom większą kontrolę nad muzyką

Aplikacja Spotify Kids wprowadza nowe funkcje do mechanizmu kontroli rodzicielskiej. Dzięki nim rodzice mogą teraz zarządzać muzyką, jaką słuchają ich dzieci.

Wiele serwisów dostarczających treści multimedialne, posiada wbudowane systemy kontroli rodzicielskiej. Umożliwiają rodzicom dokładne monitorowanie oraz ograniczanie treści, do których dostęp mają młodsi użytkownicy. Takie mechanizmy ma również muzyczna aplikacja Spotify Kids, która właśnie je zaktualizowała, wzbogacając o nowe funkcje.

Dzięki nim rodzice mają teraz większą kontrolę nad muzyką, której mogą słuchać dzieci. Jeśli rodzic uzna, że jakaś piosenka nie nadaje się dla jego dziecka, może ją zablokować. Wówczas dany utwór nie pojawi się już w wyszukiwaniu na jego koncie.

Spotify Kids

Niestety opcja nie jest do końca przemyślana, gdyż zablokować możemy jedynie piosenki znajdujące się w historii już odtwarzanych utworów. Nie da się więc zablokować utworu zanim dziecko go odsłucha. Oczywiście jeśli rodzic uzna, że piosenka nie stanowi już zagrożenia, może ją wówczas odblokować.

Nowa funkcja jest już dostępna w takich krajach jak Dania, Szwecja, Irlandia, Francja itp. Wkrótce powinna dotrzeć także na pozostałe rynki.

Źródło

You may also like...