Spotify zintegruje się z popularnym komunikatorem

Spotify zintegruje się z kolejną aplikacją, umożliwiając wyszukiwanie, odtwarzanie oraz dzielnie się muzyką. Taka funkcjonalność będzie też dostępna dla komunikatora Skype.

Wszyscy znamy Spotify, dające nam dostęp do milionów utworów z różnych gatunków muzycznych. By korzystać z tego serwisu trzeba zainstalować w komputerze lub na smartfonie odpowiednią aplikację i można korzystać z twórczości ulubionych wykonawców.

Dedykowana aplikacja coraz częściej przestaje być jednak potrzebna, gdyż Spotify integruje się z innymi aplikacjami. Na początku roku zintegrował się m.in., z Facebook Messengerem, a wkrótce to samo czeka komunikator Skype. Na oficjalnej jego stronie pojawiło się potwierdzenie nadchodzącej integracji, wraz z informacją, że jako pierwsi nową funkcjonalność wykorzystają członkowie Skype Insiders.

Użytkownicy będą mieć do dyspozycji bardzo podobne opcje jak w przypadku innych aplikacji. Oznacza to m.in., możliwość wyszukiwania piosenek z poziomu komunikatora, a także odtwarzania ich. Możliwe będzie również udostępnienie fajnego utworu osobom znajdującym się na liście kontaktów. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie piosenki mają funkcję udostępniania. W przypadku utworów które umożliwią udostępnianie innym osobom, będzie to wyraźnie oznaczone.

Naturalnie musimy też pamiętać, że do skorzystania z nowej funkcji będziemy potrzebować konta w muzycznym serwisie. Aczkolwiek na razie nie wiadomo czy mogą z niej skorzystać darmowi, czy tylko płatni użytkownicy.

Spotify

Źródło: Skype.com

You may also like...