Snapdragon 7+ Gen 1 starszym procesorem w nowych szatach

Jeszcze w tym miesiącu Qualcomm wprowadzi na rynek procesor Snapdragon 7+ Gen 1, stworzony dla smartfonów ze średniej półki. Nie będzie to jednak całkowicie nowy układ, lecz Snapdragon 8+ Gen 1 z obniżonym taktowaniem.

Co prawda Qualcomm pracuje już nad procesorem Snapdragon 8 Gen 3, to jednak firma nie zaniedbuje segmentu smartfonów ze średniej półki. Specjalnie dla nich przygotowuje procesor Snapdragon 7+ Gen 1, którego premiera odbędzie się już 17 marca w Pekinie.

Dzięki najnowszym przeciekom poznaliśmy właśnie nieco szczegółów na jego temat, które mogą być zaskoczeniem. Jak twierdzi Digital Chat Station, wspomniany układ o oznaczeniu modelowym SM7475, nie jest bowiem zupełnie nowym procesorem. To po prostu Snapdragon 8+ Gen 1, w którym obniżono nieco taktowanie zegarów.

Jego specyfikacja techniczna będzie więc identyczna z mocniejszym układem, łącznie z jednostką graficzną. Snapdragon 8+ Gen 1 ma bowiem Adreno 730 taktowane zegarem 800 MHz, natomiast nowy SoC dostanie Adreno 725 taktowane częstotliwością 580 MHz. Nie oznacza to jednak, że będzie wolniejszy. Według benchmarku, wydajność ma być porównywalna ze Snapdragonem 8+ Gen 1, gdyż w AnTuTu przekroczył barierę miliona punktów. Oczekuje się również, że będzie mocniejszy od MediaTeka Dimensity 8200, który w AnTuTu zdobył około 900 tys. punktów.

Procesor będzie produkowany przez TSMC w technologii 4 nm. Dokładnie takiej samej jak Snapdragon 8 Gen 1 oraz 8+ Gen 1. Wiemy już, że wykorzystają go takie firmy jak Xiaomi, Realme, Oppo oraz Vivo. Natomiast pierwsze smartfony z tym układem pojawią się na rynku jeszcze w marcu.

Snapdragon 7+ Gen 1
Źródło: Qualcomm

You may also like...