LG pokazało zwijany telewizor OLED

Podczas trwających w Las Vegas targów CES 2018, firma LG pokazała pierwszy na świecie zwijany telewizor. 65-calowy ekran OLED UHD, po wyłączeniu zwija się do niewielkiej obudowy.

Mogłoby się wydawać, że to smartfony będą pierwszymi produktami, w których zastosowane zostaną elastyczne wyświetlacze OLED. Było to logiczne założenie, gdyż LG oraz Samsung od kilku lat prezentują takie panele.

Na targach elektroniki użytkowej CES 2018, pokazano jednak pierwszy na świecie zwijany telewizor. Na stoisku koncernu LG zaprezentowano 65-calowy odbiornik OLED 4K, który dosłownie zwija się, chowając w podstawie.

Gdy telewizor nie jest używany, pozostaje tylko obudowa przypominająca rozmiarem wiszący na ścianie soundbar. Gdy jednak go włączymy, wówczas z podstawy wysuwa się cienki panel OLED. Można go wysunąć w całości lub tylko częściowo. W drugim przypadku będzie nam prezentował różne informacje, takie jak prognoza pogody, aktualna godzina, temperatura itp.

Niestety na razie telewizor jest tylko konceptem i raczej nie zobaczymy go szybko na sklepowych półkach. Pokazuje jednak w jakim kierunku podążają producenci sprzętu RTV i co nas będzie czekać na tym polu w najbliższych latach.

zwijany telewizor

zwijany telewizor

Źródło: Engadget.com

You may also like...