LG V10 – najbardziej multimedialny smartfon trafił do Polski
Firma LG Electronics wprowadza na polski rynek swój najnowszy smartfon, wyposażony w funkcje multimedialne niespotykane dotąd w urządzeniach mobilnych. LG V10 to pierwszy model z serii V, zaprojektowany z myślą o potrzebach fanów serwisów społecznościowych.
Dzięki swoim rozbudowanym multimediom zapewnia wyjątkową satysfakcję nie tylko z oglądania treści, ale ich tworzenia. Gwarantują ją takie udogodnienia jak dwa wyświetlacze, dwa przednie aparaty, ręczny tryb filmowania czy wyjątkowo trwała obudowa. Smartfon dostępny jest już w sprzedaży i można go zakupić w cenie 2899 zł.
Co dwa wyświetlacze to nie jeden
Najnowszy V10 to kolejny model LG, którzy projektanci wyposażyli w szereg innowacji wyznaczających standardy na rynku urządzeń mobilnych. V10 oprócz ekranu głównego IPS Quantum Display o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości QHD wyposażono także w drugi, niezależny wyświetlacz. Umieszczony w górnej części smartfona może być zawsze włączony, stale prezentując informuje z najważniejszych aplikacji, jednocześnie nie skracając czasu pracy akumulatora. Wyświetlacz można skonfigurować tak, by przy wyłączonym ekranie głównym pokazywał dane o pogodzie, godzinę, datę oraz ikonę stanu baterii. Gdy ekran główny jest włączony, drugi wyświetlacz może zapewniać szybki dostęp do panela skrótów lub do ulubionych aplikacji. Ponadto, dodatkowy moduł działa także podczas grania lub oglądania filmów – wówczas może dyskretnie wyświetlać powiadomienia o przychodzących połączeniach lub wiadomościach SMS. Wyświetlane informacje nie przysłaniają obrazu, dzięki czemu użytkownik nie musi przerywać rozrywki – może zignorować powiadomienie lub włączyć pauzę i odebrać połączenie/odpowiedzieć na wiadomość.
Szerszy punkt widzenia z dodatkową przednią kamerą
Do tej pory wykonanie szerokokątnego zdjęcia było możliwe tylko z użyciem dużego, ciężkiego obiektywu. Dzięki dwóm przednim kamerom o rozdzielczości 5MP, w które został wyposażony LG V10, jest to także możliwe za pomocą smartfona. Jedna z nich ma standardowy obiektyw o kącie widzenia 80 stopni, do standardowych zdjęć selfie, podczas gdy druga, z obiektywem o kącie widzenia 120 stopni pozwala na wykonywanie zdjęć szerokokątnych, np. z większym obszarem tła lub grupą znajomych.
Szeroki kąt widzenia pozwala zrobić idealne selfie z bogatym tłem – nie trzeba wyciągać ręki, dzięki czemu zdjęcia są bardziej stabilne i wyraźne. Tym bardziej, że przy wykonywaniu zdjęć szerokokątnych, smartfon V10 wykorzystuje zaawansowany algorytm pozwalający na łączenie zdjęć zarejestrowanych przez dwa oddzielne obiektywy, oddalone od siebie na tyle, że zapewniają dwa różne punkty widzenia. Wszystko to sprawia, że wykonywanie grupowych zdjęć selfie jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – tym bardziej, że nie trzeba mieć przy sobie wysięgnika selfie-stick. Firma LG ułatwiła także wybór najlepszego ujęcia, dodając tryb Multi-view, który pozwala wyświetlać jednocześnie podgląd obrazu ze wszystkich aparatów (dwóch przednich i jednego tylnego).
Profesjonalne wideo w kilka sekund
Smartfon LG V10 ustanawia także nowe standardy możliwości pod względem nagrywania, edytowania oraz udostępniania filmów. V10 jest pierwszym smartfonem, który wyposażono w ręczny tryb filmowania. Manualne ustawienia, które dla zdjęć statycznych wprowadzono po raz pierwszy w smartfonie G4, został udoskonalony i już teraz pozawala także nagrywać materiały wideo w wyjątkowej jakości. Użytkownik może dobierać parametry czasu otwarcia migawki, prędkości nagrywania klatek, czułości, balansu bieli oraz ostrości tak, aby uzyskać profesjonalny obraz. Tym bardziej, że filmy można nagrywać w trzech rozdzielczościach: HD, FHD lub UHD, a także w dwóch formatach, standardowym 16:9 oraz kinowym 21:9.
Co więcej, smartfon LG V10 wyposażono w dodatkowe funkcje, które pomagają uzyskać najwyższą jakość obrazu i dźwięku:
– Steady Record oparta na elektronicznej stabilizacji obrazu (EIS) zoptymalizowanej pod kątem nagrywania filmów; wyrównuje drżenia, dzięki czemu ułatwia uzyskanie ostrego obrazu, nawet podczas filmowania w ruchu;
– Snap Video Mode, która pozwala szybko zmontować jeden film z wielu krótszych nagrań;
– 15-Sec. Auto Edit, która przez automatyczną eliminację nieostrych klatek oraz statycznych scen, umożliwia tworzenie 15-sekundowych klipów;
– Quick Video Editor pozwalająca na łatwą modyfikację prędkości klatek oraz wzbogacenie filmu o dodatkowe efekty, np. barwne czy dźwiękowe;
– Quick Share, która po zakończeniu nagrywania wyświetla okno pozwalające na łatwe i szybkie przesłanie filmu do popularnych serwisów społecznościowych;
– Audio Monitoring, która umożliwia precyzyjną kontrolę czułości trzech mikrofonów podczas filmowania; pozwala na bezpośrednie monitorowanie i regulowanie dźwięku;
– Wind Noise Filter podnosząca jakość dźwięku nagrywanego na zewnątrz przez eliminację szumów spowodowanych wiatrem.
Projektanci najnowszego LG V10 wprowadzili także docenioną przez wielu konsumentów możliwość rozszerzenia pamięci smartfona oraz wymiany baterii. Smartfon V10 został wyposażony w gniazdo microSD, które obsługuje karty o pojemności do 2TB, dzięki czemu użytkownik może nagrywać filmy 4K, nie martwiąc się o stan pamięci snartfona. Ponadto, wyjmowana bateria o pojemności 3000 mAh pozwala na filmowanie przez długi czas – wyczerpaną baterię można łatwo wymienić na naładowaną, tak by bez przeszkód kontynuować filmowanie. Co więcej, nowy smartfon LG posiada technologię Qualcomm Quick Charge 2.0, dzięki której naładowanie baterii do połowy zajmuje zaledwie 40 minut.
Trwałość i wygląd ma znaczenie
Projektanci LG chcieli stworzyć smartfon wytrzymujący warunki, w których inne telefony mogą ulec uszkodzeniu. Solidna obudowa otacza wyświetlacz chroniąc telefon przed skutkami uderzeń i upadków. Wykonano ją ze stali nierdzewnej SAE 316L, czyli tego samego mocnego i hipoalergicznego materiału, który jest stosowany do produkcji narzędzi chirurgicznych oraz zegarków najwyższej klasy.
Dodatkową ochronę przed bezpośrednimi uderzeniami zapewnia także specjalna powłoka Dura Skin, która pokrywa tylną ścianka oraz obszar pod wyświetlaczem. Jest ona miękka w dotyku, a jednocześnie bardzo odporna na zarysowania. Ponadto, tylna ściana ze specjalnie zaprojektowanym siatkowym wzorem gwarantuje pewny chwyt w każdej sytuacji.
Wspaniałe brzmienie muzyki oraz głosu
Jako zaawansowany smartfon multimedialny, V10 został wyposażony w rozwiązania zapewniające najwyższą jakość dźwięku w tej klasie urządzeń. Zastosowano w nim 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ESS Technology, która projektuje profesjonalny sprzęt audio. Smartfon LG V10 automatycznie wykrywa podłączone urządzenia i wyświetla opcje regulacji dźwięku, które można dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Ponadto, LG V10 jest pierwszym urządzeniem na rynku, które zostało wyposażone w tuner antenowy QFE2550 firmy Qualcomm zapewniający wyższą jakość głosu oraz lepszy zasięg sieci niż w innych smartfonach.
Dostęp i bezpieczeństwo
Oprócz popularnej, cieszącej się sympatią użytkowników funkcją Knock Code, w smartfonie LG V10 zastosowano nowy czytnik linii papilarnych służący do jednoczesnego odblokowywania smartfona oraz włączania ekranu.
Cena i dostępność
Najnowszy smartfon LG V10 jest już dostępny w sprzedaży i możecie go zakupić na tej stronie w cenie detalicznej 2899 zł. LG V10 na polski rynek trafił w kolorze białym i czarnym.
Podstawowe dane techniczne:*
– Procesor: Qualcomm Snapdragon 808
– Wyświetlacz:
główny – IPS Quantum, 5,7 cala, QHD (2560 x 1440 pikseli, 513 pikseli/cal)
dodatkowy – IPS Quantum, 2,1 cala, QHD (160 x 1040 pikseli, 513 pikseli/cal)
– Pamięć: 4 GB pamięci RAM LPDDR3 / 32 GB pamięci ROM eMMC / gniazdo kart microSD (maks. 2 TB)
– Aparat:
tylny – 16 MP z obiektywem o jasności F1,8 / optyczna stabilizacja obrazu OIS 2.0
przedni – 5 MP dwa obiektywy (standardowy o kącie widzenia 80o / szerokokątny 120o)
– Bateria: 3000 mAh (wyjmowana)
– System operacyjny: Android 5.1.1 Lollipop
– Wymiary: 159,6 x 79,3 x 8,6mm
– Masa: 192g
– Sieć komórkowa: LTE-A Kat. 6
– Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.1 / NFC / USB 2.0
– Kolory: czarny / biały
Źródło: mslgroup.com
Technogadżet w liczbach