Każdy iPhone 13 będzie wyposażony w LiDAR

Według najnowszych przecieków, każdy iPhone 13 będzie miał na wyposażeniu LiDAR. Otrzymają go nie tylko najdroższe, ale również najtańsze modele nowego smartfona.

Jedną z nowości, które Apple w zeszłym roku wprowadziło do swych smartfonów, był LiDAR. To technologia, która zapewnia przenośnym urządzeniom znacznie lepszą percepcję głębi. Przydaje się nie tylko w fotografii, ale ma też inne zastosowania, gdyż pomaga także w technologii rzeczywistości rozszerzonej.

Technologia jest więc bardzo użyteczna, jednak nie każdy może z niej korzystać, ponieważ producent ograniczył ją tylko do topowego modelu. W przypadku nowej generacji firma może jednak zmienić swą strategię i zaoferować ją wszystkim smartfonom z nowej rodziny. Tak przynajmniej uważa jeden z analityków Wedbush, który podzielił się tym w notce dla inwestorów.

Według analityka LiDAR we wszystkich modelach nie będzie jedyną zmianą, którą Apple zamierza wprowadzić w rodzinie iPhone 13. Sądzi on również, że nowy smartfon wreszcie zaoferuje swym nabywcom 1 TB pamięci flash.

Byłby to krok w dobrym kierunku, gdyż użytkownicy potrzebują coraz więcej miejsca na aplikacje oraz zdjęcia i filmy. Tymczasem smartfony amerykańskiego producenta dotychczas oferowały maksymalnie 512 GB pamięci wewnętrzne. Oczywiście więcej pamięci oznaczałoby wyższą cenę, ale na pewno znaleźliby się klienci, którzy chętnie skorzystaliby z takiej opcji.

Naturalnie są to tylko prognozy, nie zaś potwierdzone informacje. Należy więc podchodzić do nich z dystansem.

iPhone 13

Źródło

You may also like...