LG V30 dostał aktualizację do Androida 8.0 Oreo

Wczoraj LG udostępnił swemu najnowszemu flagowcowi LG V30, Androida 8.0 Oreo. Aktualizacja dla tego modelu waży 1,2 GB i jest już dostępna w Korei Południowej.

W listopadzie koncern LG Electronics uruchomił program beta testów systemu Android 8.0 Oreo, skierowany dla użytkowników flagowych modeli LG V30 oraz LG V30+. Teraz producent udostępnił pierwszą stabilną wersję nowego systemu, zawierającą wszystkie oferowane przez niego funkcje.

Aktualizacja waży 1,2 GB i jest już w pełni stabilna. Oznacza to, że na użytkownika nie czekają już żadne nieprzyjemne niespodzianki, które mogłyby wpłynąć na działanie sprzętu. Niestety podobnie jak w przypadku programu beta testów, póki co dostępna jest tylko dla mieszkańców Korei Południowej.

Posiadacze LG V30, po zainstalowaniu Oreo mogą spodziewać się wzrostu wydajności smartfonu oraz lepszego zarządzania baterią, skutkującego nieznacznym wydłużeniem czasu jego pracy. Pojawią się także nowe opcje konfiguracji ekranu, poprawa w zakresie jakości obrazu oraz nowe funkcje, podnoszące wygodę korzystania ze sprzętu.

Najciekawszą z nich jest prawdopodobnie zupełnie nowy tryb obrazu w obrazie. Jest to opcja doskonale znana posiadaczom telewizorów, a w przypadku smartfona umożliwia oglądanie filmów lub zdjęć w małym okienku, podczas pracy innej aplikacji.

Na razie Oreo dostępne jest tylko w Korei Południowej, ale w niedalekiej przyszłości producent powinien udostępnić aktualizację także na innych rynkach. Dodam, że od niedawna model ten dostępny jest także na europejskich rynkach. W polskich sklepach smartfon oferowany jest w cenie od 3438,50 zł.

LG V30

Źródło: Lge.co.kr

You may also like...