LG V30 może stracić drugi wyświetlacz

Najnowsze doniesienia sugerują, że producent zrezygnuje z drugiego ekranu w modelu LG V30. Ponoć smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED.

Znakiem rozpoznawczym smarfonów LG z serii V, zawsze był dodatkowy wyświetlacz umieszczony tuż nad głównym. Jest to niewielki panel dotykowy, działający niezależnie od głównego, wykorzystywany do różnych zadań.

Można tam umieścić skróty aplikacji, pasek nawigacji itp. Niestety wadą takiego rozwiązania jest znacznie większe zużycie energii, gdyż do zasilania dwóch wyświetlaczy potrzeba więcej prądu. Telefon trzeba więc ładować zdecydowanie częściej niż pozostałe modele.

Dodatkowy wyświetlacz nie jest jednak elementem popularnym. Wprawdzie Samsung eksperymentował z drugim ekranem w Galaxy Note Edge, ale porzucił ten pomysł. Jedynie HTC U Ultra posiada dodatkowy wyświetlacz i wkrótce może to być jedyny telefon dysponujący takim wyposażeniem.

Chodzą bowiem słuchy, że LG V30 nie będzie mieć dwóch wyświetlaczy. LG zamierza ponoć zmienić ekran na OLED. Oznacza to, że dodatkowy panel przestanie mieć sens. Producent będzie mógł wówczas zaimplementować funkcję always on, wyświetlając określone informacje na zgaszonym wyświetlaczu.

To nie jedyna zmiana jaka zajdzie w tym modelu. Kolejną, tym razem na minus, ma być rezygnacja z wyjmowanej baterii, która była bardzo ceniona przez użytkowników. Zapewniała bowiem możliwość łatwej wymiany zużytego akumulatora.

Jeśli LG V30 faktycznie straci drugi ekran, to utraci tym samym cechę wyróżniającą go na tle innych modeli. Z drugiej jednak strony, przyniesie to użytkownikom dużą korzyść, gdyż nie trzeba będzie sprzętu tak często ładować.

LG V30

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...