Najnowszy flagowiec LG ułatwi korzystanie z asystenta

Kolejne przecieki uchylają rąbka tajemnicy dotyczącej specyfikacji technicznej LG V40 ThinQ. Nowy flagowiec dostanie ekran P-OLED oraz przycisk dedykowany asystentowi.

LG Electronics, podobnie jak Samsung, przyzwyczaił nas do wprowadzania w każdym roku dwóch nowych modeli smartfonów. Kilka miesięcy temu w sklepach pojawił się LG G7 ThinQ, którego możecie kupić w tych sklepach, więc teraz czas na następcę modelu LG V30. W sieci pojawiły się kolejne przecieki na jego temat.

Nie są to pierwsze plotki dotyczące LG V40 ThinQ. Już wcześniej pojawiały się dość interesujące informacje na temat jego specyfikacji technicznej, które sugerowały, że inżynierowie koncernu zamierzają pójść na całość. Doniesienia mówiły bowiem o obecności aż pięciu kamer: potrójnej z tyłu oraz podwójnej z przodu. A także o wykorzystaniu procesora Snapdragon 845.

Najnowsze doniesienia pochodzą z forum XDA Developers i dotyczą wyświetlacza. Przecieki sugerują, że będzie to panel P-OLED wyposażony w notcha. Jest to jeden z wariatów technologii AMOOLED, lecz zamiast szkła chroniącego ekran, stosowany jest plastikowy, elastyczny substrat. Dzięki temu panel jest cieńszy, lżejszy i znacznie tańszy w produkcji w porównaniu do odpowiednika wykorzystującego szkło.

Oprogramowanie telefonu wspomina też o dedykowanym przycisku do cyfrowego asystenta. Ten element znamy już z ostatnich modeli Galaxy S, lecz w LG V40 ThinQ będzie aktywował Google Assistant.

Na razie to wszystkie informacje na temat nowego flagowca. Póki co nie wiemy jednak kiedy LG zdecyduje się oficjalnie go zaprezentować.

LG V40 ThinQ

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...