Galaxy S21 Ultra wykorzystany do filmowania w 8K pod wodą

Grupa nurków z National Geographic, zaprezentowała możliwości podwodnego filmowania oferowane przez Samsunga Galaxy S21 Ultra. Użyto go do nagrania materiału w 8K.

Samsung szczyci się tym, że jego flagowy model Galaxy S21 Ultra potrafi nagrywać filmy w jakości aż 8K. Okazuje się jednak, że jego możliwości w tym zakresie są naprawdę duże, co udało się udowodnić indyjskiemu oddziałowi National Geographic.

Zespół nurków pracujących dla popularnego magazynu, zabrał ze sobą smartfona na podwodną wyprawę. Naturalnie smartfon nie przetrwałby zbyt długo w słonej wodzie oraz na takiej głębokości. Dlatego zanim się zanurzono, umieszczono go w specjalnie zaprojektowanej obudowie do podwodnych fotografii.

Galaxy S21 Ultra

Nurkowie udali się ze smartfonem na wyspę Fuvamulah leżącą na Malediwach, w pobliżu której spotkać można rzadkiego rekina tygrysiego. To jeden z największych drapieżników żyjących w oceanach, który jednak jest łagodny dla ludzi, o ile rzecz jasna nie zostanie sprowokowany. Oczekując na pojawienie się rekina, zespół mógł przy także poznać inne okazy morskiej fauny w ich naturalnym środowisku.

Przedsięwzięcie jest częścią marketingowej kampanii Samsunga, promującej obecną w tym modelu funkcję 8K Video Snap. Jest to opcja umożliwiająca użytkownikowi nagranie wideo w jakości 8K, a także zmianę wybranej ramki w zdjęcie o wysokiej rozdzielczości.

Jak wyglądała podwodna ekspedycja z wykorzystaniem Galaxy S21 Ultra, możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Źródło

You may also like...