LG Velvet 4G wreszcie zaktualizowany do Androida 11

Choć LG porzuciło rynek smartfonów, to nie zapomniało o użytkownikach swego sprzętu. Firma właśnie udostępniła aktualizację do Androida 11 modelowi LG Velvet 4G.

Kilka miesięcy temu LG zdecydowało się na zapowiadany od dawna krok i porzuciło rynek smartfonów. Na szczęście firma nie zostawiła na lodzie posiadaczy swego sprzętu i nadal wspiera go aktualizacjami. Tym razem załapali się na nią właściciele modelu LG Velvet 4G, którzy wreszcie mogą go zaktualizować do Androida 11.

Użytkownicy tego wariantu smartfona musieli na aktualizację czekać dość długo. Dla porównania posiadacze wersji 5G otrzymali ją już niemal pół roku temu. To prawdopodobnie dlatego, że wersja LTE nie była dostępna na wielu rynkach, co wiązało się z niższą jego popularnością. Producent uznał więc, że ten model nie jest dla niego priorytetem, więc aktualizacja nie była aż tak pilna.

Z wprowadzonych nowości wymienić można m.in., dymki w chatach, a także historię powiadomień. Dostarcza również kilka funkcji stworzonych przez producenta, jak Quick View i Night Time Lapse dla aplikacji aparatu oraz możliwość skanowania kodów QR.

Aktualizacja wraz z interfejsem LG UX 10 dostępna jest na razie tylko w Korei Południowej. Na tę chwilę nie wiemy kiedy można się jej spodziewać w innych rynkach. Posiadaczom sprzętu pozostaje mieć nadzieję, że nastąpi to dość szybko.

LG Velvet

Źródło

You may also like...