Lite-On zapewni bezprzewodowe ładowanie iPhone’a 8

Znana firma Lite-On Semiconductor, została przez Apple wybrana na dostawcę podzespołów do iPhone’a 8, umożliwiających bezprzewodowe ładowanie tego smartfona.

Od jakiegoś czasu mówiło się, że Apple wreszcie zdecyduje się wyposażyć swe smartfony w funkcję od dawna posiadaną przez produkty innych firm. Chodzi tu oczywiście o system bezprzewodowego ładowania baterii, znacznie podnoszący wygodę tej czynności.Informacja dotychczas była niepotwierdzoną plotką, ale teraz uzyskaliśmy jej potwierdzenie. Chińskie źródła potwierdzają bowiem, że Lite-On Semiconductor zostało wybrane głównym dostawcą podzespołów do bezprzewodowego ładowania baterii, które zostaną zainstalowane w iPhomie 8.

Raport wspomina, że Lite-On Semiconductor przejęło połowę wszystkich zamówień, więc nie będzie jedynym źródłem tych części. Resztę mogą dostarczać Apple firmy Energous oraz Dialog, które wcześniej wskazywano jako głównych dostawców.Szczególnie ciekawie wygląda rozwiązanie opracowane przez Energous, gdyż jest nieco inne od obecnie używanych standardów Qi lub PMA, Nie używa bowiem do ładowania akumulatorów indukcji magnetycznej, lecz fal radiowych. Smartfon nie musi więc leżeć bezpośrednio na macie ładującej i może się od niej znajdować w pewnej odległości. Jest to więc system znacznie nowocześniejszy i bardziej funkcjonalny.

Źródło: Macrumors.com

You may also like...