Heatpipe również w Galaxy S8

Kilka dni temu LG poinformowało, że jej najnowszy flagowiec LG G6 posiadać ma tzw. ciepłowody, które będą chronić sprzęt przed przegrzaniem. Z podobnego rozwiązania chce skorzystać również Samsung w modelu Galaxy S8.

Wiemy już na pewno, że powodem przegrzewania się i zapłonów Galaxy Note 7 były wady produkcyjne akumulatorów. Samsung zapewnił już, że w przyszłości będzie bardziej kontrolował proces ich wytwarzania, ale równocześnie w kolejnym flagowcu wprowadzi inne rozwiązania, które zapobiec mają przegrzewaniu się urządzeń.Jak donosi DigiTimes, w Galaxy S8 pojawią się rurki cieplne, które od lat zwiększają wydajność systemów chłodzenia procesorów w naszych komputerach. W urządzeniach mobilnych nie jest to rozwiązanie nowe, gdyż kilku producentów stosuje je od jakiegoś czasu. A niedawno wykorzystanie ich zapowiedział również LG, który planuje zainstalować je w modelu LG G6.

W coraz smuklejszych obudowach nie ma na to zbyt wiele miejsca, by działo się to w normalny sposób, dlatego stosuje się ciepłowody. Pozwalają bowiem znacznie efektywniej odprowadzać ciepło generowane przez wydajny procesor smartfona, który podczas pracy pod obciążeniem, wydziela go całkiem sporo.Dzięki temu rozwiązaniu producent uniknie ryzyka przegrzewania się sprzętu, a tym samym jego uszkodzenia.

Źródło: Digitimes.com

You may also like...