Bixby narzędziem o szerokiej funkcjonalności

Głosowy asystent Bixby, który znajdzie się na wyposażeniu Samsunga Galaxy S8 będzie oferował znacznie większą funkcjonalność niż początkowo sądzono. Nowe wieści wskazują bowiem na szerszy zakres możliwości tego narzędzia.

Wiemy już na pewno, że Samsung Galaxy S8, który pojawi się w sprzedaży za kilka miesięcy, zaoferuje swym posiadaczom asystenta Bixby. Początkowo sądzono, że będzie to technologia zbliżona do Siri, ale teraz okazuje się, że aplikacja ma oferować znacznie więcej możliwości.Wyposażony w sztuczną inteligencję Bixby, będzie mógł nie tylko wykonywać płatności oraz kontrolować wszystkie firmowe aplikacje, znajdujące się na wyposażeniu Galaxy S8. Najnowsze wieści wskazują, że narzędzie będzie także mogło wykorzystywać kamery wbudowane w telefon, by dokonywać identyfikacji rzeczywistych przedmiotów.

Dzięki technologii dostarczonej przez Viv Labs, firmę założoną przez twórcę Siri, Bixby przy pomocy kamery rozpoznawać ma przedmioty i tekst. Aplikacja kamery w Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus, zostanie wyposażona w specjalny przycisk dedykowany asystentowi.Gdy go wciśniemy, aplikacja aparatu przełączy się z robienia zdjęć na analizę obrazu i widzianych na nim obiektów. Jeśli np. spodobają się nam buty, które miała na sobie osoba widziana na ulicy wystarczy tylko aktywować asystenta, a on następnie rozpozna markę i wyszuka w sieci sklep, w którym będziemy mogli je kupić.

To oczywiście dopiero początek możliwości nowego asystenta, gdyż Samsung w przyszłości planuje wyposażyć go w jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, podnoszące jego funkcjonalność.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...