Tank 03 to jeden z najmocniejszych Mini PC; jest świetny do pracy i zabawy

Tank 03 to jeden z najciekawszych komputerów Mini PC na rynku. Choć praktycznie mieści się w dłoni, to ma wydajność typowego desktopa, oferując tym samym szeroką funkcjonalność.

Komputery klasy Mini PC kupuje się głównie po to, by mieć mały sprzęt przeznaczony do surfowania po Internecie, zakupów sieci lub nauki. Ze względu na niewielkie rozmiary oraz mały pobór mocy, świetnie nadają się także jako stojący w salonie odtwarzacz filmów lub muzyki. Zazwyczaj są to jednak maszyny, których nie wykorzystamy do poważniejszych zadań, gdyż próżno szukać w nich wydajnych podzespołów.

Jeden z najmniejszych i najmocniejszych Mini PC na rynku

Ich przeciwieństwem jest najnowszy Tank 03 firmy ACEMAGIC, który wszedł właśnie do sprzedaży na amerykańskim rynku. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z nietypowym pecetem. Jego obudowa przypominająca kostkę, prezentuje się bardzo nowocześnie, głównie dzięki podświetleniu, a do tego jest niezwykle mała. Wymiary komputera wynoszą bowiem tylko 167 x 167 x 161 mm, więc gdy postawimy go na biurku, będzie praktycznie niezauważalny.

Jeszcze ciekawiej robi się gdy spojrzymy na specyfikację techniczną tego malucha. Znajdziemy w nim bowiem wyposażenie, jakiego nie powstydziłby się gamingowy pecet lub stacja robocza. Pod maską pracować może jeden z dwóch procesorów, mianowicie Intel Core i7-12700H lub Intel Core i9-12900H, które połączono z 16 GB lub 32 GB pamięci DDR5-4800 RAM. Wprawdzie to maksymalna ilość RAM’u, z którą możemy mieć ten sprzęt, to z informacji producenta wynika, że płyta główna obsługuje aż 64 GB. Jeśli więc zajdzie taka potrzeba, można ją dodatkowo rozszerzyć.

Mini PC
Źródło: ACEMAGIC

Do wyboru są trzy modele karty graficznej w wersji do laptopów, mianowicie NVIDIA GeForce RTX 3060M, NVIDIA GeForce RTX 3070M oraz NVIDIA GeForce RTX 3070M, które powinny zapewnić wystarczającą wydajność nawet w nowych grach. Natomiast 1 TB dysk SSD zmieści wiele naszego oprogramowania. Oczywiście jeśli zechcemy, możemy zamontować więcej dysków. Komputer posiada bowiem jedno gniazdo M.2 2280 (PCIe 3.0 x4 NVMe SSD) oraz dwa M.2 PCIe x2 NVMe/SATA.

Tak mocny procesor i karta graficzna, podczas pracy będą wydzielały sporo ciepła. Kompaktowa obudowa mogłaby sprawić problemy z jego usunięciem, dlatego producent zamontował wydajne wiatraki oraz radiatory. A dzięki wielu otworom wentylacyjnym, nie ma z tym żadnego problemu.

Maluch do pracy lub zabawy

Mini PC
Źródło: ACEMAGIC

Dużym plusem Tank 03 jest spora liczba portów. Do dyspozycji mamy więc aż sześć gniazd USB 3.2 Gen 2 Type-A. Są też dwa złącza HDMI 2.0, Thunderbolt 4 oraz DisplayPort 1.4. Dwa złącza 3.5 mm umożliwiają podpięcie głośników lub słuchawek, zaś dwa 2.5 GBE gniazda Ethernetu pozwolą podpiąć sprzęt do sieci. Jest też WiFi 6, Bluetooth 5.2 i czytnik kart SD. Na dysku znajdziemy system Windows 11 Pro.

ACEMAGIC Tank 03 nie jest sprzętem tanim. Na stronie producenta znajdziemy na razie cenę jedynie topowej konfiguracji, która wynosi 1799 dolarów, a więc około 7500 zł. Nie da się go jednak kupić, gdyż w tym momencie wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane. Firma twierdzi jednak, że już jutro powinna przybyć kolejna dostawa. Wówczas będzie można składać zamówienia i pojawią się także ceny tańszych wariantów.

You may also like...