Luka w Siri wylączy połączenia w iPhonie

Eksperci odkryli lukę w Siri, która pozwoli zablokować łączność komórkową w naszym iPhonie. Można to zrobić z pominięciem kodu odblokowującego telefon.

iOS jeszcze do niedawna był uważany za system znacznie bezpieczniejszy od Androida. Użytkownicy iPhone’ów nie musieli więc przejmować się złośliwymi aplikacjami, czy innego rodzaju malware atakującym ich sprzęt.

Teraz jednak, system operacyjny Apple wcale nie jest dużo bezpieczniejszy od Androida i co jakiś czas słyszymy o kolejnych lukach bądź zagrożeniach dla użytkowników. Najnowszy problem dotyczy cyfrowego asystenta Siri, będącego elementem wyposażenia systemu iOS.

Specjaliści odkryli bowiem lukę, pozwalającą wyłączyć w telefonie połączenia komórkowe. I to z ominięciem kodu służącego do odblokowania sprzętu. W przypadku nowszych wersji iOS można poprosić asystenta o wyłączenie połączeń komórkowych, jeśli np. idziemy na ważne spotkanie, ale Siri będzie się domagać kodu odblokowującego iPhone’a.

Gdy jednak zapytamy Siri o ustawienia połączeń komórkowych i status tej funkcji, wówczas aktywuje się błąd. Użytkownik zobaczy wtedy zakładkę ustawień, która pozwoli mu deaktywować połączenia komórkowe bez uprzedniego wpisania kodu. Co więcej, może to zrobić dowolna osoba, jeśli asystent jest na ciągłym nasłuchu.

Siri

Źródło: Reddit.com

You may also like...