Snapdragon 845 w nowym LG G7?

Najnowsze doniesienia z Korei sugerują, że LG G7 może dostać procesor Snapdragon 845. Mówi się, że LG wraz z Qualcommem już nad tym pracują.

Tegoroczny flagowiec LG G6 nie do końca wyszedł koreańskiemu gigantowi tak jak zakładano. Sprzęt miał posiadać Snapdragona 835, lecz Samsung wykupił bowiem całą początkową produkcję tego procesora. To zmusiło koncern LG do zainstalowania w swym telefonie starszego procesora Snapdragon 821. Przez co jego wydajność nieco odbiega od sprzętu rywala.

W przypadku kolejnej generacji tego telefonu, LG nie chce powtórzyć tego samego błędu i już teraz zamierza zadbać o procesor, który się w nim znajdzie. Dziennikarze koreańskiego serwisu The Investor twierdzą bowiem, że producent już pracuje z Qualcommem nad zapewnieniem nowego CPU dla LG G7, a będzie nim Snapdragon 845.

Jest to kolejna generacja mobilnego procesora Qualcomma. Z przecieków wynika, że Snapdragon 845 zostanie wyprodukowany w procesie technologicznym 7 nm. To sprawi, że będzie o około 30% wydajniejszy od Snapdragona 835, więc LG G7 powinien być znacznie szybszy od swego poprzednika.

Oczywiście jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić o szczegółach technicznych LG G7. Skoro jednak Samsung pracuje już nad Galaxy S9, to rozpoczęcie prac nad nowym flagowcem LG nie powinno nikogo dziwić.

Snapdragon 845

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...