Lumia 525 z Androidem 6.0.1 Marshmallow

Specjalista z forum XDA pokazali nam jak bardzo funkcjonalnym sprzętem są Nokie Lumie. Model Lumia 525 udało mu się wyposażyć w system Android 6.0.1 Marshmallow i smartfon działa na nim bez większego problemu.

Nokie Lumie nie zdobyły dużej popularności ze względu na Windowsa, który okazał się najmniej udaną platformą mobilną. Sam sprzęt jest jednak całkiem porządny, co pokazał eksperyment przeprowadzony przez specjalistę z forum XDA Developers.Pisałem już, że jeszcze w tym roku zobaczymy najnowsze smartfony Nokii wyposażone w system Android. Gdyby nie mało korzystna umowa z Microsoftem, fiński koncern już dawno mógłby zawojować rynek swym sprzętem, który jak się okazuje może współpracować z Androidem.

Jeden z członków forum XDA Developers zmodyfikował Lumię 525 wyposażając ją w Androida 6.0.1 Marshmallow za pomocą CyanogenMod 13. Eksperyment jest bardzo ciekawy, ponieważ wspomniany smartfon ma trzy lata i nie jest już najmocniejszym sprzętem. Na jakimś mocniejszym modelu działałoby to więc znacznie lepiej.

Autor planuje udostępnić swój projekt publicznie, ale na razie czeka go jeszcze trochę pracy. Wiele osób z pewnością się z tego faktu ucieszy. Mogłyby bowiem nadal używać swoich Lumii zalegających gdzieś w szufladach.

Źródło: Xda-developers.comYou may also like...