Mass Effect: Andromeda bez wsparcia dla trybu single-player

Twórcy Mass Effect: Andromeda ogłosili zakończenie wsparcia dla trybu single-player. Nie będą się już pojawiać żadne fabularne DLC, ani aktualizacje naprawiające błędy.

Mass Effect: Andromeda było chyba największą porażką tego roku. Gra od samego początku sprawiała użytkownikom duże problemy związane z kiepską optymalizacją oraz różnymi błędami utrudniającymi rozgrywkę.

Teraz osoby, które ją zakupiły z pewnością nieco się zdenerwują, gdyż BioWare ogłosiło, nie będzie już dłużej zapewniać wsparcia dla trybu single-player. Oznacza to brak fabularnych DLC oraz aktualizacji naprawiających błędy. Aktualizacja 1.10 udostępniona pod koniec lipca, była ostatnią przygotowaną twórcy.

Nie oznacza to jednak, że Mass Effect: Andromeda została całkowicie porzucona. Autorzy skupią się na wsparciu trybów multiplayer, w tym także fabularnych misji APEX.

Mimo to, fani serii z pewnością poczują się rozczarowani postępowaniem BioWare. Doskonale pamiętają bowiem, że tryb single-player w przypadku poprzedniej trylogii był wspierany jeszcze długo po premierze i pojawiały się nowe misje. A tymczasem teraz, po zaledwie pięciu miesiącach wsparcie dla samotnego gracza, jest kończone.

Decyzja BioWare ma zapewne związek z niepewną przyszłością serii. Electronic Arts oświadczyło niedawno, że odkłada ją na półkę i nie wiadomo czy kiedykolwiek do niej powróci.

Mass Effect: Andromeda

Źródło: Masseffect.com

You may also like...