Nastolatek postrzelony podczas sprzedaży PlayStation 5

19-latek z amerykańskiego Harris County został postrzelony podczas sprzedaży swego PlayStation 5. Obrabować próbował go niedoszły nabywca popularnej konsoli.

Problemy z półprzewodnikami spowodowały braki w dostępności wielu elektronicznych gadżetów, w tym także bardzo pożądanej konsoli PlayStation 5. Obecna sytuacja jest dla japońskiego koncernu szczególnie uciążliwa, gdyż jak niedawno informowałem, wymusiła ograniczenie produkcji tego sprzętu.

Gigant zmniejszył ją o ponad milion sztuk co sprawiło, że na wielu rynkach konsola jest trudno dostępna. Sytuacja jest wyjątkowo trudna w Stanach Zjednoczonych, gdzie wiele osób chciałoby kupić ten sprzęt pod choinkę, lecz braki w dostawach utrudniają realizację tego pomysłu.

Co więcej, braki konsol w sklepach spowodowały też znaczny wzrost ich cen i obecnie wiele sklepów wystawia je za ponad 500 dolarów. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się oferty sprzedaży sprzętu z drugiej ręki. Niestety nie każdy nabywca zamierza tyle za konsolę płacić.

Przekonał się o tym pewien 19-latek z Harris County, który postanowił sprzedać swe PlayStation 5. Chłopak wystawił w internecie ofertę sprzedaży, która wzbudziła duże zainteresowanie. Sprzedawca zgodził się spotkać z jednym z potencjalnych nabywców. Ten podczas transakcji nie wyciągnął jednak portfela, lecz broń palną, zamierzając przy jej pomocy zrabować konsolę.

Wywiązała się szamotanina, podczas której sprzedawca został postrzelony, zaś napastnik uciekł bez konsoli. Ranny natychmiast trafił do szpitala, gdzie lekarze zajęli się jego obrażeniami i obecnie jego życiu nic już nie zagraża.

W obecnej sytuacji warto więc ostrożnie podchodzić do takich transakcji i nie kończyć ich osobiście. Na szczęście w naszym kraju dostępność tej konsoli jest całkiem spora i można ją bez problemu kupić w sklepie. Na tej stronie, możecie sprawdzić jej ceny.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...