MasterLiquid 120R RGB: chłodzenie wodne do procesorów

Firma Cooler Master zapowiada nowe chłodzenie wodne do procesorów AMD oraz Intel. Produkt o nazwie MasterLiquid 120R RGB, pojawi się na polskim rynku już niebawem, a dodatkowym jego plusem jest podświetlenie RGB.

Gracze doskonale wiedzą, że dla prawidłowej pracy komputera potrzebne jest odpowiednio wydajne chłodzenie procesora. Układ pod dużym obciążeniem rozgrzewa się niezwykle mocno, więc trzeba efektywnie odprowadzić produkowane przez niego ciepłe powietrze.

Najpopularniejsze są systemy chłodzenia powietrzem, które jednak mają wadę w postaci dużego hałasu. Jeśli chcemy mieć ciszę, wówczas kupujemy chłodzenie wodne. Takie systemy zyskują coraz większą popularność, gdyż są praktyczne i całkowicie bezobsługowe. Jednym z najnowszych produktów tego typu jest MasterLiquid 120R RGB, opracowany przez firmę Cooler Master do procesorów AMD i Intela.

Efektywne chłodzenie zapewnia przede wszystkim podwójna, nisko-profilowa komora. Jej konstrukcja została wykonana z polisulfidu fenylenu i włókna szklanego. Materiały te mają zapewnić urządzeniu odporność na różne chemikalia, wilgoć lub zanurzenie w wodzie. Pompa ma być przy tym lekka i odporna na korozje, i utlenianie.

Ważnym elementem chłodzenia jest pompa. W przypadku ML 120R RGB mowa tu o konstrukcji złożonej m.in. z trójfazowego silnika z cichym wentylatorem, specjalnie zaprojektowanego wirnika czy gumowej uszczelki mającej zapobiec wyciekowi cieczy. Pompa dodatkowo posiada diody RGB, kompatybilne z podświetleniem w płytach głównych.

ML 120R RGB posiada też unikalny w swojej budowie radiator o niskim oporze, co z kolei przekłada się na efektywniejszą wymianę powietrza. W konstrukcji MasterLiquid zastosowano również elastyczny i wytrzymały, podwójny przewód cieplny, który ma dodatkowo chronić układ przed uszkodzeniem. Nie zabrakło też 120 mm wentylatora z podświetleniem RGB, dla wzmocnienia efektu wizualnego.

Chłodzenie MasterLiquid 120R RGB pojawi się w sprzedaży pod koniec kwietnia, a jego cena ma wynosić około 379 zł.

Dane techniczne:

– Kompatybilność: Intel LGA, gniazda 2066 / 2011-v3 / 2011 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156 / 1366 / 775; AMD, gniazda AM4 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 / FM2+ / FM2 / FM1
– Złącze zasilanie: 4-pin (PWM)
– Materiał z jakiego wykonano radiator: aluminium
– Wymiary radiatora: 157 x 119,6 x 27 mm
– Wentylatory:
Wymiary: 120 x 120 x 25 mm
Przepływ powietrza: 66.7 CFM (maks.)
Ciśnienie: 2.34 mmH2O (maks.)
Głośność: 6-30 dBA
Szybkość: 650 ~ 2000 RPM (PWM) ± 10%

Pompa:
– Głośność: <15 dBA - Złącze: 3-Pin chłodzenie wodne do procesorów

chłodzenie wodne do procesorów

chłodzenie wodne do procesorów

Źródło: Entrymedia

You may also like...