Meble z IKEA będziemy kupowali przez smartfona

IKEA już wkrótce umożliwi nam kupowanie mebli przez smartfona. Szwedzki koncern pracuje właśnie nad aplikacją, która ułatwi ich nabycie bez wychodzenia z domu.

Kupowanie nowych mebli do domu, nie jest czynnością łatwą. Wymaga przede wszystkim wizyty w sklepie, gdyż wielu z nas woli osobiście się im przyjrzeć, sprawdzić solidność wykonania i wytrzymałość. Nie każdy ma jednak na to czas oraz możliwość, więc IKEA wkrótce umożliwi nam kupowanie mebli bez wychodzenia z domu.

Szwedzka firma poinformowała o planach udostępnienia nowej aplikacji na smartfony, która zaoferuje nową możliwość robienia zakupów w jej sklepach. Według zapewnień przedstawicieli firmy, aplikacja zapewni wysoki poziom funkcjonalności i komfortu. Krótko mówiąc, wykorzysta technologię rzeczywistości rozszerzonej, pozwalając użytkownikom ocenić czy wybrane przez nich meble wpasują się w wystrój pomieszczenia.

Aplikacja zaoferuje także rzeczywiste wymiary produktów, więc również sprawdzimy czy pasują w wybrane przez nas miejsca. Dodatkowo pozwoli zmienić ich wykończenie, a nawet pokaże jak będą wyglądały po pewnym okresie użytkowania.

Można zastanawiać się nad przydatnością tego typu narzędzia, ale wbrew pozorom może być ono całkiem spore. Nie każdy ma we własnym mieście sklep IKEA i nie może osobiście przyjrzeć się interesującym go produktom. A kupowanie poprzez sklep online nie daje możliwości sprawdzenia, czy będą współgrały z wystrojem naszego salonu lub sypialni.

Aplikacja pojawi się na początku we Francji oraz Holandii, a dopiero potem możemy spodziewać się jej na innych rynkach. Dodam, że nie jest to pierwszy produkt tego koncernu, wykorzystujący nowinki technologiczne. Firma ma w planach m.in., drukowanie akcesoriów do mebli dla niepełnosprawnych, a także inteligentne rolety SmartShades.

IKEA

Źródło: Reuters.com

You may also like...