MediaTek Helio X20 ma problemy z przegrzewaniem się

Nie tylko Qualcomm ma poważne problemy z przegrzewaniem się swych procesorów. Okazuje się, że na podobną przypadłość cierpią również układy firmy MediaTek, w tym jej najnowszy chip Helio X20.

Tajwański MediaTek to jeden z najbardziej znanych producentów układów do urządzeń mobilnych, szczególne tych z niższej półki, który przez kilka ostatnich lat wypracował sobie całkiem mocną pozycję na rynku. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się jego najnowsze procesory, mianowicie wprowadzony w ubiegłym roku do sprzedaży 64-bitowy układ Helio X10, który wykorzystywany jest w coraz większej liczbie modeli. A już wkrótce do sprzedaży trafi 10-rdzeniowy, 64-bitowy i niezwykle mocny procesor Helio X20.
Może się jednak zdarzyć, że ten produkt nie będzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ jak donoszą chińskie źródła, procesor ma duże problemy z przegrzewaniem się. Wprawdzie rozwiązano już problemy z WiFi, jednak nadmierne wydzielanie ciepła nadal stanowi poważny kłopot, który jest tym większy, że już pod koniec marca mają pojawić się w sprzedaży pierwsze modele smartfonów z tym procesorem.

MediaTek ma nadzieję, że jego Helio X20 pokrzyżuje nieco plany Qualcommu i Samsunga związane ze Snapdragonem 820, jednak doniesienia o problemach mogą sprawić, że producenci smartfonów wycofają się z zamówień na ten układ. Chyba, że w ciągu kilku najbliższych tygodni uda się je rozwiązać.

Źródło: Androidheadlines.com

You may also like...