Meizu przeniesie czytnik odcisków pod wyświetlacz

Meizu chce być kolejnym producentem, który czytnik odcisków palców planuje przenieść pod ekran smartfona. Firma opatentowała niedawno technologię, która to umożliwi.

Wprawdzie to Samsung chciał jako pierwszy zastosować optyczny czytnik wbudowany pod wyświetlacz, ale nie udało się tego dokonać. Koreańskiego giganta wyprzedziła chińska firma Vivo, która wykorzystała taki system w swym najnowszym smartfonie Vivo X20 Plus UD.

Wkrótce podobna technologia znajdzie się także w sprzęcie innego producenta pochodzącego z Państwa Środka. Meizu zaprezentowało właśnie patent, opisujący czytnik odcisków umieszczony pod wyświetlaczem. Z dokumentu wynika, że nowy element będzie służył do odblokowania telefonu oraz autoryzacji bezgotówkowych płatności, zastępując standardowy czytnik odcisków.

Patent przyznano firmie w kwietniu zeszłego roku, lecz dopiero teraz został opublikowany. Meizu nie zamierza go jednak wrzucić na dno szuflady, lecz wykorzystać w nowym sprzęcie. Firma chce wprowadzić technologię na rynek już w trzecim kwartale tego roku. Oznacza to, że jesienią pojawią się pierwsze smartfony dysponujące takim skanerem.

Meizu

Meizu

Źródło: Epub.sipo.gov.cn

You may also like...