Xiaomi Redmi Note 5 Pro trafił do Europy

Po debiucie w Indiach, na europejskich rynkach można już kupić kolejny smartfon chińskiej firmy Xiaomi. Xiaomi Redmi Note 5 Pro oferowany jest w przystępnej cenie 230 euro.

W zeszłym miesiącu w sklepach pojawił się Xiaomi Redmi Note 5 Pro, najnowszy smartfon chińskiego producenta, który wyrobił sobie markę oferując niezły sprzęt w przystępnych cenach. Model ten początkowo pojawił się w Indiach, a teraz można go dostać również w Europie.

Smartfon klasyfikowany jest jako model ze średniej półki. Producent wyposażył go w aluminiową obudowę pokrytą z przodu szkłem, a także 5,99 wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Jak nietrudno zauważyć, panel ma proporcje 18:9, zaś gęstość pikseli wynosi aż 403 PPI. Sercem telefonu jest natomiast ośmiordzeniowy Snapdragon 636.

Należy tu jednak wyjaśnić, że europejska wersja ma nieco mniej pamięci. Indyjska oferowana jest z 4/6 GB RAM oraz 64 GB pamięci flash. Na Stary Kontynent trafił jednak nowy wariant wyposażony w 3/32 GB. Takie same są natomiast aparaty, a w więc z tyłu mamy podwójny moduł z 12 MP i 5 MP sensorami, zaś z przodu aż 20 MP, który oprócz zrobienia selfie nagra nam również wideo w Full HD. Smartfon posiada także 4000 mAh baterię oraz Androida 7.1.2 Nougat.

Jak wspomniałem na początku, Xiaomi Redmi Note 5 Pro można kupić w cenie 230 euro. Nie wiadomo jednak czy producent wprowadzi na europejskie rynki także wersję z 6 GB RAM.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Źródło: Twitter.com

You may also like...