Meizu zapowiada smartfony z zakrzywionym ekranem

Moda na zakrzywione ekrany w smartfonach zapoczątkowana przez Samsunga, przechodzi teraz na kolejne firmy. Chińskie Meizu również planuje tworzyć takie urządzenia i zapowiada ich w przyszłości znacznie więcej.

Samsung parę lat temu zapoczątkował modę na smartfony wyposażone w wyświetlacze o zakrzywionych krawędziach, co okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż klienci bardzo polubili tę technologię i przypadku flagowych modeli zakrzywione warianty kupują chętniej niż płaskie.Inne firmy także planują wykorzystanie tego pomysłu i zapowiadają tworzenie własnych smartfonów z wyświetlaczami zakrzywionymi na krawędziach. Jedną z nich jest Meizu, które już jakiś czas temu zapowiedziało model Pro 7, jednak prawdopodobnie na tym się nie skończy.

Dyrektor generalny Bai Yongxiang podczas ostatniej konferencji ujawnił, że jego firma w przyszłości będzie podążać w tym kierunku i pracuje już nad kolejnymi modelami z takim rozwiązaniem. Oczywiście nie zdradził jeszcze żadnych szczegółów, więc możemy się tylko domyślać, jakie będą mieć specyfikacje.

Źródło: Gizmochina.comYou may also like...