Olbrzymia bateria w Gionee M6 Plus

Samsung, LG czy HTC instalują w swych smartfonach stosunkowo małe baterie co sprawia, że ich sprzęt trzeba często doładowywać w ciągu dnia. Chińscy producenci nie idą jednak na żadne kompromisy i wyposażają własne telefony w coraz większe akumulatory.

Chińskie smartfony coraz częściej posiadają baterie o pojemnościach od 4000 mAh w górę i modele dysponujące akumulatorami 5000 mAh, wcale nie są rzadkością. Wkrótce doczekamy się jednak urządzenia z jeszcze większą baterię.Już jutro Gionee zaprezentuje swe dwa najnowsze smartfony M6 oraz M6 Plus. Pierwszy z nich posiada 5,5″ ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD i napędzany jest procesorem Snapdragon 652 z 4 GB RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej, której jednak nie da się rozszerzyć kartą microSD z powodu braku slotu.

Smartfon funkcjonuje na Androidzie 6.0 Marshmallow i posiada 13 Mpix aparat tylny, 8 Mpix przedni, jak również czytnik odcisków palców, obsługuje dwie karty SIM, a także ma bardzo dużą baterię o pojemności 5000 mAh.

Zagadką jest natomiast model Gionee M6 Plus, który jak sugeruje nazwa, będzie większym i mocniejszym wariantem M6. W sieci pojawił się oficjalna grafika promująca ten sprzęt, która sugeruje, że zostanie on wyposażony w jeden z największych akumulatorów na rynku o pojemności aż 6020 mAh.

Jeśli okaże się to prawdą, wówczas Gionee M6 Plus będzie mógł działać dobre kilka dni bez ładowania i to przy dość intensywnym użytkowaniu.

Źródło: Rayarena.comYou may also like...