Mi Mix 4 bez funkcji antykradzieżowej. Xiaomi wyjaśnia jej brak

Xiaomi wyjaśniło dlaczego najnowszy model Mi Mix 4 nie posiada zapowiadanej funkcji ułatwiającej odnalezienie sprzętu. Na przeszkodzie stanęły regulacje prawne, które uniemożliwiały jej działanie.

Parę dni temu Xiaomi zaprezentował swój najnowszy smartfon Mi Mix 4, który posiada niezłe podzespoły i ciekawą stylistykę. Producent zastosował w nim wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ale okazuje się, że nie wszystkie pojawią się w finalnej wersji nowego sprzętu.

Mi Mix 4 bez technologii antykradzieżowej

Jedną z nowości, które Xiaomi chciało zastosować w nowym modelu był tryb zapobiegający utracie sprzętu, wykorzystujący wirtualną kartę SIM. Producent poinformował jednak, że nie będzie go w smartfonie, który trafi na sklepowe półki, gdyż zmusiły go do tego regulacje prawne.

Mi Mix 4 posiada wbudowaną wirtualną kartę SIM. Umożliwia odnalezienie zgubionego lub skradzionego telefonu, nawet gdy wyjęto z niego kartę SIM. Chiński regulator rynku nie zatwierdził jednak tej technologii, przez co nie można z niej legalnie korzystać. Producent musiał więc usunąć tę funkcję z telefonu.

To nie powinno być jednak dużym problemem, gdyż nowy flagowiec posiada inną funkcję, która w takich przypadkach może być pomocna. Urządzenie głębiej integruje się z kartą SIM, co umożliwia wyłączenie telefonu w przypadku gdy ktoś zechce ją wymienić. Funkcja pozwala także zdalnie wymusić wyłączenie smartfona, by w ten sposób zabezpieczyć znajdujące się na nim dane.

To tylko jedno z wielu rozwiązań technologicznych, znajdujących się na pokładzie tego smartfona, a jest ich tam całkiem sporo. Jednym z kolejnych jest Point and Control Always On UWB, który pozwala w wygodny sposób kontrolować sprzęt z kategorii inteligentnego domu. Nie trzeba wówczas parować pralki czy lodówki z telefonem, gdyż wystarczy jedynie wskazać je dłonią trzymającą telefon.

Łatwiejsze sterowanie domowym sprzętem

Równie ciekawym rozwiązaniem jest Adaptive Signal Optimization, która wzmacnia sygnał komórkowy i zapewnia tym samym doskonałą jakość łączności. Telefon posiada bowiem unikalną wewnętrzną obudowę, która działa jak wzmacniacz antenowy. Dzięki temu 19 wbudowanych anten ma wystarczającą moc, by zapewnić idealną jakość sygnału dla ośmiu różnych scenariuszy.

Przypomnę tylko, że Xiaomi Mix 4 w chińskich sklepach pojawi się już od 16 sierpnia. W przeliczeniu w zależności od wersji będzie kosztował 3000 lub 3780 zł. Sprzęt działa pod kontrolą Androida 11 z nakładką MIUI 12.5.

Mi Mix 4
Mi Mix 4

Źródło

You may also like...