Miałeś wypadek? Policja sprawdzi Twój telefon

Jedną z najczęstszych przyczyn kolizji jest korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Kierowców dość trudno zmusić do używania zestawów głośnomówiących, ale policja z New Jersey chyba znalazła na to sposób.

Media donoszą, że władze tego amerykańskiego miasta, wspólnie z przedstawicielami organów ścigania, wpadły na dość nowatorski sposób sprawdzania przyczyny kolizji drogowej.

Jeśli przywaliłeś w inne auto, bo akurat pisałeś SMS’a, to nie wytłumaczysz się już oślepieniem przez słońce, czy psem przebiegającym przez drogę. Policja bowiem, będzie mogła bez nakazu przeszukać Twój telefon, by sprawdzić, czy tuż przed kraksą nie odebrałeś jakiegoś połączenia, lub też nie pisałeś albo czytałeś wiadomości tekstowej. Pomysł jest bardzo dobry, bo tylko w 2011 roku zanotowano aż 1840 kolizji powiązanych z używaniem telefonu podczas jazdy, w których śmierć poniosło sześć osób.

Obrońcy prywatności są jednak przeciwni nowym regulacjom, ponieważ twierdzą, że policjanci mogą w ten sposób uzyskać dostęp do prywatnych danych.

Źródło: NJ.com

You may also like...