Pierwsza mini-wieża z systemem NFC

Sony, które przez ostatnich kilka lat, oferowało elektronikę użytkową, uznało że czas wprowadzić do oferty nowe produkty. Będą to urządzenia zgodne ze współczesnymi standardami.

Firma zaprezentowała właśnie dwa nowe modele tzw. mini-wież, czyli kompaktowych systemów audio wyposażonych w technologię NFC. Są to CMT-SBT100 oraz CMT-SBT300W, które na sklepowe półki trafią w przyszłym miesiącu. Oba systemu posiadają technologię Bluetooth oraz wspierają A2DP i AVRCP.

Systemy składają się z trzech elementów, mianowicie jednostki centralnej oraz dwóch niewielkich kolumn głośnikowych. W jednostce znajduje się odtwarzacz CD wspierający format MP3 z płyt CD-R/RW, a także wzmacniacz cyfrowy, jak również elektronika zapewniająca współpracę z urządzeniami Apple, oraz Sony Walkman.

CMT-SBT300W jest modelem lepiej wyposażonym, a więc posiada bezprzewodowy LAN, DLNA, a także opcję Network Audio Remote, pozwalającą kontrolować sprzęt za pośrednictwem smartfona Sony Xperia. Wieżę można też podłączyć do peceta, którego dysk posłuży za magazyn utworów, a dodatkowo mamy możliwość użycia funkcji AirPlay i streamowania muzyki z iPhone’a, lub z biblioteki iTunes.

Obie mini-wieżę będą dostępne od 6 lipca. Model CMT-SBT100 kosztować ma 317 USD, natomiast CMT-SBT300W to wydatek 422 USD.

Sony

Sony

Źródło: Impress.co.jp

You may also like...