Indie projektują własnych Terminatorów

Już za kilka lat, w kolejnych konfliktach zbrojnych, działania wojenne nie będą prowadzone przez ludzi, lecz mordercze roboty. I tak oto ziści się wizja Jamesa Camerona, przedstawiona w filmowej serii Terminator.

Może trudno w to uwierzyć, ale coraz więcej krajów zabiera się za projektowanie zabójczych robotów, które będą walczyć na polach bitew przyszłości. Do państw uczestniczących w technologicznym wyścigu zbrojeń, dołączyły właśnie Indie.

Tamtejszy departament obrony, czyli DRDO (Defence Research and Development Organisation), pracuje nad inteligentnymi maszynami, które mogłyby wesprzeć żołnierzy i radzić sobie w sytuacjach bojowych, operując m.in. na granicy z Pakistanem, w górzystym terenie zlokalizowanym w Himalajach, gdzie byłyby idealną bronią. Mówi się, że miałby zostać wyposażone w zaawansowaną sztuczną inteligencję, która pozwoliłaby im odróżnić przyjaciela od wroga i zareagować na zbliżające się zagrożenie.

Na razie projekt jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, a więc nie wiemy zbyt wiele o wspominanych maszynach, ich osiągach i uzbrojeniu, ani też terminie wprowadzenia do służby.

Źródło: Indiatimes.com

You may also like...