Budżetowa Nokia 2.3 trafiła do europejskich sklepów

HMD Global wprowadziło do sprzedaży kolejny budżetowy smartfon. Model Nokia 2.3 ma baterię wytrzymującą dwa dni działania i kosztuje tylko 109 euro.

Wprawdzie według najnowszego raportu HMD Global bardzo kiepsko radzi sobie na europejskim rynku smartfonów. Mimo to fińska firma nie ustaje w wysiłkach uzyskania lepszej pozycji i wprowadza do sprzedaży coraz nowsze modele.

W tym tygodniu w Europie zadebiutował najnowszy model Nokia 2.3, który może zainteresować konsumentów z niewielkim budżetem. To smartfon po którym nie powinniśmy oczekiwać super wydajności, czy też aparatów z rozbudowanymi funkcjami. Sprzęt posiada plastikową obudowę, w której zainstalowano 6,2″ wyświetlacz z notchem o rozdzielczości HD+ i proporcjach 19:9. Z boku znajdziemy dedykowany przycisk dla Google Assistant, natomiast tylny panel pokryto nano-teksturą dla zapewnienia lepszego uchwytu.

Pod maską tego modelu pracuje MediaTek Helio A22, połączony z 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej. Do zdjęć służy podwójny aparat główny, składający się z 13 MP sensora głównego F/2.2 oraz 2 MP sensora głębi. Przednia kamera zlokalizowana w notchu ma 5 MP F/2.4 i oprócz robienia selfie, służy także do odblokowania telefonu twarzą. Aparaty obsługiwane są przez sztuczną inteligencję, co jest miłym zaskoczeniem w przypadku sprzętu z tej kategorii cenowej.

Funkcja dual SIM pozwala korzystać z dwóch numerów telefonicznych, zaś Wi-Fi 802.11n umożliwi szybkie pobieranie danych. Muzykę do głośników przenośnych możemy przesłać za pomocą Bluetooth 5.0, zaś radio FM pozwala posłuchać najnowszych wiadomości. Złącze microUSB służy natomiast do ładowania baterii o pojemności 4000 mAh, która według producenta wystarczy na dwa dni ciągłej pracy. Niestety czas jej uzupełnienia przy pomocy 5 W ładowarki jest dość długi.

Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że Nokia 2.3 ma zainstalowanego Androida 9, zamiast najnowszej wersji systemu. Nie wiadomo dlaczego producent w nowym modelu zdecydował się na starszą wersję swego systemu.

Smartfon przygotowano w kilku wersjach kolorystycznych, a kosztuje 109 euro.

Nokia 2.3

Źródło

You may also like...