Yamaha PW S2 lżejszym i mocniejszym silnikiem do elektrycznych rowerów

Yamaha zaprezentowała nowy silnik do rowerów elektrycznych. Yamaha PW S2 pozwoli rozpędzić się do 25 km/h i waży tylko 2,85 kg, a więc o 16 procent mniej od swego poprzednika.

Rowery elektryczne nie należą do najlżejszych jednośladów, a ich masa często przekracza 30 kg. Wynika to głównie z masy podzespołów w postaci silnika oraz akumulatora, a także wzmocnionej konstrukcji, która musi to wszystko udźwignąć.

Producenci starają się obniżać masę rowerów poprzez stosowanie lekkich materiałów, takich jak włókno węglowe. Nie pozostaje to jednak bez wpływu na cenę, więc takie rowery są bardzo drogie. Na szczęście równolegle podejmowane są starania dotyczące ograniczenia masy samych komponentów. Yamaha zaprezentowała właśnie zupełnie nowy silnik Yamaha PW S2 do elektryków.

Firma sugeruje, że jest to jeden z najbardziej kompaktowych napędów do większych elektrycznych rowerów górskich. Nowy silnik podąża za serią PW ST, oferując zwiększoną wydajność i bardziej naturalne przyspieszenie. Kluczowym atutem jest oczywiście jego masa, która wynosi tylko 2,85 kg i jest o 16 procent mniejsza od poprzedniej generacji. Jest przy tym mniejszy, ale to nie jedyne zalety.

Silnik ma 250 W mocy i zapewnia elektryczne wspomaganie do prędkości 25 km/h, oferując cztery tryby wspomagania. Generuje przy tym całkiem spory moment obrotowy, wynoszący 75 Nm, gwarantując niezłe przyspieszenie oraz ułatwiając pokonywanie wzniesień o sporym kącie nachylenia.

Jedną z zastosowanych tu innowacji jest automatyczny tryb wspomagania, dostosowujący jego siłę do warunków jazdy. Zastosowano tu również technologię Zero Cadence, która sprawia, że silnik zaczyna wspomagać użytkownika już od momentu startu, bez żadnych niepotrzebnych opóźnień. Kolejną zaletą jest krótszy wał korbowy, który zapewnia lepszą wydajność pedałowania.

Producent zapewnia też, że silnik jest niezawodny i bezobsługowy. Firma nie zdradza jednak jak przedstawia się kwestia generowanego hałasu na tle poprzednika.

Yamaha PW S2

Źródło

You may also like...