Samsung Galaxy S8 niemal na pewno wyświetlaczem 4K

Wielu klientów Samsunga z pewnością oczekuje na premierę Galaxy Note 7, ale nie można zapominać, że producent przygotowuje kolejną wersję flagowca z rodziny Galaxy S. I jeśli wierzyć plotkom, będzie ona posiadać wyświetlacz 4K.

Samsung znowu dominuje na rynku smartfonów, a jego Galaxy S7 w zestawieniu sprzedaży pokonał na rynku amerykańskim iPhone’a 6s. Firma chce by następca tego modelu był jeszcze bardziej innowacyjny, dlatego prawdopodobnie wyposaży go w ekran o rozdzielczości 4K.Najnowsze doniesienia mówią, że Galaxy S8, któremu nadano roboczą nazwę Project Dream, będzie smartfonem zaprojektowanym specjalnie pod okulary VR, dlatego producent chce wyposażyć go w ekran, który będzie idealnie pasował do tego celu. Źródła sugerują, że smartfon otrzyma więc panel o rozdzielczości 4K.

Są to oczywiście plotki, ale pamiętajmy, że Samsung kilka miesięcy temu pokazał 5,5″ wyświetlacz Ultra HD, więc można założyć, że to właśnie taki panel znajdzie się na jego. Jeśli okaże się to prawdą, wówczas Galaxy S8 będzie pierwszym na świecie smartfonem posiadającym ekran 4K (Xperia X5 Premium mimo zapewnień Sony nie ma takiego wyświetlacza).

Źródło: Techtastic.nlYou may also like...