Micromax zapowiada Canvas Juice 4

Firma Micromax przygotowuje się do premiery czwartego modelu smartfona należącego do rodziny Canvas Juice. Informacje o jego cenie i dostępności nie są na razie znane, ale przynajmniej poznaliśmy jego specyfikację techniczną.

Canvas Juice 4 obsługuje dwie karty SIM i działa na Androidzie 5.1 Lollipop. Jest to jednak model wyjątkowo niskobudżetowy, więc jego parametry techniczne spodobają się wyłącznie osobom, które chcą posiadać smartfona, lecz mają bardzo ograniczony budżet, a przy tym nie chcą sprzętu z mocnym procesorem. Producent wyposażył swego smartfona w 5-calowy ekran z matrycą IPS o nieco archaicznej jak na dzisiejsze czasy rozdzielczości 480 x 854 piksele. Słaby jest również taktowany zegarem 1,3 GHz czterordzeniowy procesor Spreadtrum SC7731 współpracujący z 1 GB pamięci RAM. Pamięci flash jest standardowo 8 GB z możliwością jej rozszerzenia, jednak maksymalnie o 32 GB.
Canvas Juice 4 ma także 5 Mpix tylny aparat fotograficzny z lampą LED oraz przedni 2 Mpix. Nie znajdziemy tu łączności LTE, ale jest 3G, WiFi, Bluetooth oraz GPRS/Edge. Nie zapomniano też o GPS’ie, a także wejściu microUSD.

Zaletą tego modelu jest natomiast spora bateria 3000 mAh, która według producenta pozwoli rozmawiać przez 11 godzin, zaś w trybie czuwania urządzenie działać ma przez imponujące 385 godzin.

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...